KÜÇÜKUSTA Ev Satın Alacakların Dikkat edilmesi gerekenleri yanıtladı

KÜÇÜKUSTA Ev Satın Alacakların Dikkat edilmesi gerekenleri yanıtladı

Vatandaşların yaşamlarında yaptığı en büyük ve önemli yatırım tercihlerinden biri de ev konut almaktır. İçerisinde yaşamların sürdürdüğü ve geleceğe yatırım amaçlı gerçekleştirilen konut alımlarında hataya düşmemek için dikkat edilmesi gereken belli başlı noktalar bulunmaktadır.Hürkerim küçükusta, ev  almak isteyen vatandaşları doğru seçimler yapmaları için önemli önerilerde bulundu.

'Alınacak Evin Kat planları iyi araştırılmalıdır''
Konutlarda kat planına dikkat çeken Hürkerim küçükusta, ''Konut almadan önce mimari projesi çizilen ve onaylanan her bir katın tüm bilgilerinin bulunduğu kat planları iyi araştırılmalı. Kat planlarında ilgili taşınmazın her katının kullanım alanları, amaçları, odaları, konumu, niteliği ayrıca her katta bulunan bağımsız bölümlerin kat mülkiyetine esas numaraları yer alır. Sahip olunmak istenen evde ait tüm bilgiler bu planda bulunur, yeni bir konut almadan önce mutlaka kat planları önemle sorulmalı'' şeklinde ifadede bulundu.
 
''Satın Alınmak istenen konut doğru Yerden seçilmeli''
Konutlarda lokasyonun önemine değinen küçükusta, ''Konut yatırımı yapmak, kişiler ve ailelerin bugünkü ihtiyaçlarının yanında gelecekte doğabilecek ihtiyaçlarını da karşılamaya yönelik olmalıdır. Bu sebeple lokasyon çok fazla önemlidir. Hastaneye, okullara, iş merkezlerine, alışveriş yerlerine yakınlık kullanıcıların sağlık ve refahı için önem taşımaktadır. Özellikle büyük kentlerde yolda geçirilen sürenin kısalması ve kişilerin kendilerine, ailelerine ayırdıkları sürenin artması için doğru lokasyonlu konutlara yönelmek yaşam kalitesini artırır'' diye konuştu.

''İnşaatı üstlenen firmanın referansları çok önemli''
Küçükusta, sözlerini şöyle devam etti: ''Maddi ve manevi büyük bir yatırım aracı olan konut alımında inşaatı yapan firmanın güvenilirliği çok önemlidir. Hedeflenen konut alınmadan önce mutlaka ilgili inşaat firmasının daha önce yaptığı işleri, kalitesi, referansları, projeleri zamanında teslim edip etmediği araştırılmalıdır.''Küçükusta, Düzce’de kira öder gibi binlerce aileyi ev sahipliği yaptığını, ve bunun her zaman ayrı bir sevinci olduğunu belirti. Devam eden inşaatlar, elden taksitle 36 ay vade farksız seçeneklerin satılık daireler olduğunu söyledi.Ev konut satışlarında önemli kararlardan biri olan konut seçiminin dikkatli yapılmadığı takdirde kötü sonuçlar elde edilebileceğini belirterek, kişilerin araştırmalarını çok iyi yapmaları gerektiğinin altını önemle çizdi.

DİĞER PROJELERİMİZ